Kokosový olej pro vnitřní i vnější použití, mimo jiné, dodává energii, zpomaluje stárnutí, je antibakteriální, působí pozitivně jako prevence na srdečních onemocnění a stařecké demence, je…
Ghí-farmářské, 370g, ve skle ( na kvalitě záleží ) i pro ájurvédskou masáž
- Kód
- 60000
- Dostupnost
- Skladem
- Naše cena
- 265,00 Kč/ks
Produkt patří do kategorie:
Popis
České přepuštěné máslo, farmářské ghí
Máslo je z rodinné farmy a zde je odtud reportáž https://youtu.be/deu_gXk-HnU z jejich ekologického hospodářství.
Výroba ghí z tohoto másla probíhá v čistém prostředí za stálé teploty, kde několikahodinový proces přepouštění a fitrace je za stálého dohledu. Produkt je certifikován.
Záruka stálé kvality.
Ze situačního pohledu je zřejmá kvalita zpracování různých ghí. (Vlevo je naše ghí). Při smažení, by ghí,
pokud je správně přepuštěné z másla, nemělo vůbec prskat. Barva a jeho homogenost záleží na kvalitě
másla na skladování a prostředí výroby jak másla tak následně ghí.
Balení:
370 g, ve skle , pod obalem příbalový recept.
Více o ghí dle tisíciletých tradic ájurvédy
a našich zkušeností.
Tzv.“Přepuštěné máslo“, též zvané“ bezvodé“ uměli vyrábět ještě naše prababičky. Ve východních kulturách je používáno od nepaměti, v Brazílii je nazýváno máslem země.
Dle ájurvédské medicíny je protikladem PITY(ohně), ale zároveň posiluje tzv. Božský oheň AGNI, který se podílí na metabolismu všech našich tkání. V ájurvédě rasajána. Právě z tohoto důvodu je důležité, aby se ghí tepelně zpracovávalo co nejdéle, čímž se posilují jeho léčebné účinky. Čím je déle tepelně zpracovávané, tím je světlejší barvy a snižuje se obsah betakarotenů, které se podílejí na jeho žlutavé barvě.
Ghí je považováno za satvickou stravu. Symbolizuje čistotu a hinduisté ho pokládají na oltáře, coby oběť bohů, používají jej též jako palivo do posvátných lamp Lidé co pravidelně konzumují ghí, mají zářící pleť i obličej. Z ghí vytvořené světlo, je pro oči tím nejzdravějším světlem. Pro kůži je zase ghí tou nejlepší kosmetikou. Je základem mnoha léčebných mastí,( proto se používá i při některých ájurvédských masážích), pokud je kvalitně vyrobeno, včetně masážních balzámů, i životním elixírem, je součástí ájurvédské marmelády-ČAVANPRAŠ. Je stravitelnější a obsahuje více, pro tělo důležitých látek než jakýkoliv rostlinný olej. Jako mast na rozdíl od masti ze sádla, je pokožkou plně vstřebatelná bez škodlivých usazenin.
Jaké má ghí účinky?
- nedochází k usazování cholesterolu na cévních stěnách jako v případě jiných živočišných tuků, protože je to čistý tuk lipid , nenasycená mastná kyselina, naopak cévy vyživuje, zprůchodňuje a regeneruje, čím působí pozitivně na mnoho kardiovaskulárních onemocnění
- díky obsahu kyseliny máselné (butyrátu) má ghí protivirové a protirakovinotvorné vlastnosti, obsahuje minerály-siřičitany, vápník, draslík, fosfor, hořčík a vitamíny A ,D a E
- obsahuje stejné živiny jako máslo ale bez nežádoucích účinků.ve složení ghí je i konjugovaná kyselina linolová(CLA), která se vyskytuje v mléčných výrobcích.
(ghí s medem na krajíci rozpečeného chleba, je ten nejlepší energetický start do nového dne, je vhodnou výživovou kombinací pro děti)
- podporuje trávení, nevyžaduje při trávicím procesu v těle emulgátor žluč , protože se plně se vstřebá
- chrání nervovou tkáň
- podporuje plodnost, funkci vaječníků, kvalitu a množství semene
- zvyšuje imunitu, absorbuje a vylučuje z těla toxiny, je tedy přirozeným lapačem volných radikálů, čímž ochraňuje buňky
- podporuje ódžas
- podporuje paměť, myšlení a inteligenci
- zlepšuje zrak
- podporuje činnost jater
- zvyšuje činnost enzymů v játrech, tkáních a střevech
- posiluje ledviny
- vyrovnává množství kyseliny solné v žaludku a zajišťuje obnovu žaludeční sliznice
- brání bloku krve a plazmy
- pročišťuje žlučové cesty a játra
- omlazuje a regeneruje organizmus
- ulevuje při popáleninách (včasnou aplikací se předejde puchýřům a jizvám), odřeninách, svědění pokožky
- ulevuje při vodnaté rýmě a bolestí uší
- ulevuje při únavě očí potíráním na víčka a spánky
- ulevuje při hemeroidech a chronických bolestech kloubů
- napomáhá rychlejšímu hojení tržných a sečných ran
- pro miminka je nejlepší pleťovou výživou a tonikem
Před jídlem-
Směs přírodního třtinového cukru, ghí a zázvoru podporuje zažívání, brání zácpě, větrům,oslabenému trávení, zánětům žaludku a střeva. Zajišťuje dobré zdraví s jasnou myslí a čistou pokožkou. Denně lze jíst 6-8 lžiček ghí
Pro vaření-
Díky molekulární struktuře se nepřepaluje a nekouří při vaření. Dobře se pojí se širokou škálou koření. Indická kuchyně je bez něj neodmyslitelná. Ghí je ideální na smažení, restování a do dresinků, brání překyselení, nadýmání, zácpě a podrážděnému žaludku.
Skladujte-
v suchu a v temnu, vydrží nekonečně dlouho, protože neobsahuje ani nepatrné stop mléka ( proto je vhodní i pro vegany), samo od sebe nežlukne, protože je prakticky bezvodé. Vlhko a styk s vodu při skladování může způsobit žluknutí, z tohoto důvodu pro ghí není lednička vhodná a z téhož důvodu při odebírání ghí používejte jen suchou lžičku. Pokud se skladuje ve tmě a je dobře uzavřené, za pokojové teploty má prakticky neomezenou životnost. Čím starší ,tím má větší léčebné účinky.V ájurvédě se používá pro léčbu ghí staré i mnoho desítek let..
Země původu:
ČR